Příležitost pro sběratele - The Dalmore 35

11. prosinec 2016

"You cannot rush the whisky, you must take time to ensure that you get the best possible results"
Richard Patterson, master distiller

Na letošní podzim si připravila palírna The Dalmore vydání nové vzácné edice “The Dalmore 35” v limitované edici 1000 lahví.

Whisky zrála ve třech typech dřevěných sudů, konkrétně po Bourbonu, Matusalem Sherry a Portském typu “Colheita”, které společně vytvářejí bohatou a nezapomenutelnou esenci.

Limitovaná edice byla plněna do křišťálové karafy, ručně foukané skláři z dílen Baccarat, prestižního francouzského domu. Velkolepý design byl vytvořen zkušenými řemeslníky, kteří musejí trénovat nejméně po dobu 15 let, než jsou považováni za dostatečně zkušené pro práci na takovémto projektu.

Karafa se pyšní tradičním znakem The Dalmore, ikonickým emblem dvanácteráka “Royal Stag" ze stříbra, který byl vytvořen přední skotskými stříbrotepci z Hamilton & Inches.

Dalmore 35 je k dispozici u vybraných prodejců po celém světě od října 2016 v ceně od £3,500.


Dalmore distillery

Palírna byla založena v roce 1839 Alexandrem Mathesonem. Dvanácterák na etiketě byl původní znak Mackenziů, kteří byli vlastníky palírny od roku 1886. Na této palírně jsou zajímavé měděné chladicí pláště z roku 1874, které slouží dodnes. Produkuje whisky značky Dalmore, což jsou 12leté, 21leté a 30leté whisky s obsahem alkoholu 40% – 43% (kolem 5% z celkového objemu výroby). Většina produkce této palírny končí v míchaných whiskách společnosti Whyte & Mackay.

Více o palírně


Nemůžete najít lahev skladem? Zeptejte se.


V prodeji od: říjen 2016
Počet lahví: 1000
Věk: 35 let
Obsah: 0,7 l
Alkohol: 50,4%
CENA: £3,500

Země: Skotsko
Region: Highlands
Palírna: dalmore
Stáčírna: dalmore