Historie v lahvi: The Glenlivet The Winchester Collection: Vintage 1966

13. listopad 2016

It’s liquid history in a glass.
Alan Winchester, Master Distiller

Vzácná edice "The Winchester Collection: Vintage 1966" je druhé vydání pojmenované po současném master distillerovi Alanu Winchestrovi. The Glenlivet ročníkem Vintage 1964 započal sérii, která má v průběhu několika let představit nejdražší řadu 50-letých single malt whisky na světě. Každá lahev ze série je omezena na pouhých 100 kusů pro celý svět.

HISTORIE

V roce 1966 bývalý master distiller Robert Arthur vytvořil zvláště vynikající destilát, jehož zrání bylo v palírně The Glenlivet po dobu pěti dekád průběžně monitorováno. Po více než 50 letech do tohoto vzácného destilátu prostoupila hloubka a komplexita exkluzivního sudu po sherry a dostal se na vrchol zrání.

Vlnící se skleněná láhev byla navržena skotskými skláři Nicholou Burnsem a Brodie Nairnem ze sklářství Glasstorm, uzavřena do kamenné zátky s křemenem "Cairngorm" v barvě whisky a její vrvhol je pokryt růžovým zlatem od šperkaře Richarda Foxe.

Lahev je prazentována v boxu z černého ořechu, vyloženým bílou kůží a ukrývá malou klíčovou dirku na vložení pozlaceného klíče. Jedná se o ruční práci Johna Galvina.

50ti letý Glenlivet dozrávající napříč generacemi je poctou George Smithovi, prvnímu licencovanému lihovarníkovi ve farnosti The Glenlivet, který nastavil standard v chuti a kvalitě této whisky.


THE GLENLIVET DISTILLERY

Palírna byla založena v roce 1824 Georgem Smithem a produkuje čistou sladovou malt whisky.

Více o palírně


Nemůžete najít lahev skladem? Zeptejte se.


POČET LAHVÍ: 100
VĚK: 50 LET
ALKOHOL: 50,4%
ODHADOVANÁ CENA: £20,000

ZEMĚ: SKOTSKO
REGION: SPEYSIDE
PALÍRNA: THE GLENLIVET
STÁČÍRNA: THE GLENLIVET